PayPal je mezinárodní internetový platební systém. Použijete jej pokud chcete prodávat a nakupovat na Etsy, eBay či jako jednu z platebních možností v e-shopu. Jako identifikace slouží e-mailová adresa. Občas s PayPalem pomáhám svým klientům – rozhodla jsem se shrnout základní řešení problémů, které opakovaně vyvstávají.

PayPal – jazyk v administraci

Svůj účet můžete spravovat v angličtině, španělštině, francouzštině nebo čínštině. Jazykovou vlaječku pro změnu jazyka najdete na hlavní straně úplně dole vpravo.

 

PayPal – platební karta

Hned jako druhý krok vyplníte identifikační údaje k platební kartě přiřazené k účtu, na který budete chtít peníze z PayPalu převádět. Pozor, toto je důležité – karta musí mít povolené internetové platby a zároveň nastavený jejich denní povolený limit. Pokud si s nastavením karty nejste jisti, můžete se zeptat v bance nebo poslat pár korun na nějaký charitativní účet. Toto platí, i když na již zřízeném účtu přiřazujete nový účet a tedy i novou kartu.

 

PayPal – přiřazení bankovního účtu

Bankovní účet musíte přiřadit ve formátu IBAN – pokud ho Vaše banka neukazuje, užijte IBAN kalkulátor. IBAN si vykopírujete a odstraníte mezery. Z PayPalu vám následně z tohoto účtu strhnou malý poplatek pro ověření. U této platbu budete mít v identifikace 4 místný kód, který následně vepíšete do PayPalu. Tyto peníze vám budou vráceny.

 

PayPal – poplatky

Vedení účtu je zdarma, PayPal si z každé platby strhne 3,14 %. O další peníze přijdete díky ne úplně výhodnému směnnému kurzu a ještě něco si přirazí banka. V důsledku doporučuji (hlavně u větších a opakovaných transakcích) propočítat náklady a zvážit další platební možnosti.

 

PayPal – ověření identity

U větších finančních transakcí (ta hranice bude zřejmě 1 000 EUR) může PayPal platbu pozastavit o požadovat po Vás ověření identity. Musíte jim poslat 2 kopie dokladů s fotografií (např. OP a řidičák) a ještě prokázat, že je bankovní účet opravdu váš. Toto potvrzení trvá asi týden, ale může vás to stát docela nervy.

 

PayPal – platba je připsaná, ale peníze nepřišly

V některých případech musíte potvrdit, že platbu opravdu chcete přijmout (pod jménem plátce bude označení Disclaimed). V tom případě v Recent actvity vyberete Payments recevied a na konci řádku v roletce vyberete Akceptovat.

 

Věříte, že podnikání žen může zlepšit svět?

Já ano. Průběžně zaznamenávám svou cestu a zkušenosti z podnikání, marketingu a webdesignu. Žádná plytká teorie, testováno vlastním životem.

Děkuji za přihlášení