Určitě znáte úsloví “zadarmo ani kuře nehrabe” či “zadarmo drahý”. Pojďme se podívat, jak to “zadarmo” vypadá u webů.

Stránky zdarma u Webnode

Minule jsem psala o možnosti udělat si velice pěknou jednoduchou moderní prezentaci u Webnode. Tato firma weby inzeruje jako “zdarma”. Lákavé? Zajisté ano. A jak to vypadá ve skutečnosti?

U Webnode si můžete zdarma pořídit web, který bude na jejich doméně (takže bude vypadat www.xxx.webnode.cz) a z webu na vás budou mrkat jejich propagační oranžová očička. Přijatelné řešení pro skautíky či pozvánku na jednu akci, u firmy bych se určitě tomuto řešení vyhnula. Takže zkusíme koupit vlastní doménu (domény jsou levné, stojí asi 120 Kč/rok). Ale ouha – doménu u nových šablon můžete pořídit s jakýmkoli balíčkem prémiových služeb. Tento balíček pořídíte již od 125 Kč/měsíc. To je ročně 1 500 Kč. Mně to tedy přijde o 1 500 Kč dražší než zdarma.

Pokud jste měli původní stránky s vlastní placenou doménou bez prémiových služeb, při přechodu na novou šablonu budete muset zakoupit prémiové služby.

Stránky zdarma WordPress

U WordPressu je situace jiná – tam k provozu pořídíte doménu za 125 Kč + hosting 360 Kč/rok. WordPress již instalujete zdarma. Pro své stránky můžete vybírat z řady šablon zdarma nebo ze šablon placených. Dále můžete na stránky nahrávat pluginy (prográmky rozšiřující funkci WordPressu) buď zdarma nebo placené – velmi často jsou základní funkce pluginu zdarma, jejich profi verze je placená. Takže náklady na chod stránek ve WordPressu 485 Kč/rok.

 

 

Nestíháte?

 

 

 

Přihlašte se do mého online prográmku pro nestihající podnikatelky.

Aneb "Jak zvládnout 4 děti, bydlení na samotě, podnikání, Island". 

Program je 10denní, zcela zdarma.

You have Successfully Subscribed!