Draci to na rozdíl od trpaslic mají neskutečně jednoduché. Pamatujete na dva kroky vzdálený cíl, kterého trpaslice nebyla schopná ani přes obrovské úsilí dosáhnout? Draci to mají jinak.

Drak koutkem oka zaznamená existenci něčeho. Lehce na to mrkne a věnuje danému něčemu myšlenku. Letmou. Že by to bylo fajn. Mít, dělat, spolupracovat, vytvořit… Dva kroky vzdálenému cíli narostou nožičky a udělá maximum pro to, aby se dostal ke svému drakovi. Jenomže drak už myslí na něco jiného.

Draci a peníze? Draci to mají jednoduché. Peníze je milují, lepí se na ně. Draci peníze sice taky milují, ale tak nějak automaticky, nemusí na ně myslet, nijak se soustředit, řešit je, afirmovat, malovat vision boardy. Prostě to tam je. Zcela nezpochybnitelně. Ve skutečnosti draci na peníze myslí ze všech typů nejméně. Protože prostě nemusí. Peníze se snaží za ně.

Závist? Hm, není to až tak jednoznačné. Být podnikatelkou–drakem nese i svá negativa. Jednou z nich je rychlost. Nápady přicházejí, realizují se, nudí, opouštějí se. Je dost dobře možné, že mezi opuštěnými nápady byl poklad. Jenomže potřeboval trochu více pozornosti, času a energie, aby mohl ukázat svou plnou hodnotu. Ale drak ho již zahodil.

Druhou výzvou pro draky je práce v týmu. Než tým stihne začít realizovat dračí záměr, drak už frčí na něčem jiném. Pro draka bývá poměrně složité najít vhodné lidi. Protože mu prostě připadají nechápaví, pomalí, neakční. Asi nemusím dodávat, že drak není dotahovač.

Pro podnikatelku-draka je online ideálním prostředím. Protože je rychlé, nesvazující a umožňuje jí relativně bezbolestně opouštět původní projekty.

Nelíbí se vám výsledek?

 

Mrkněte na další možnosti, možná se uvidíte v něčem vhodnějším ;)

 

 

 

Kliknutím na obrázek se přidáte k FB skupině pro podnikatelky ve službách