Tuto kategorii do typologie neřadím, protože by její členové byli zastoupeni mezi mou klientelou. Prostě se mi nacpali do hlavy a nechtějí se pustit.

Temní patří mezi velice schopné podnikatele, kteří prostě ví mnohem víc než ostatní. A umí toho patřičně využívat. Jsou to ti, kteří vždycky ví, jak přifouknout žádost o dotace, kudy za 20 let povede dálnice, kde je díra v zákoně. S kým má smysl se přátelit.

Jsou důležití a velmi schopní. A tím nemyslím jenom v jejich vlastních očích, byť by se tento pohled nabízel. Na temných stojí globální ekonomika. Vytvářejí pracovní místa pro miliardy těch méně schopných, vytvářejí zákony, roztáčejí globální ekonomiku. Nebo alespoň tu lokální.

Temní a peníze? To je všem jasné. Temní peníze mají. A mají jich nejvíc. Jak se v tomto vztahu cítí peníze? Jako otroci. Jsou tam, je jich obrovské množství, vykonávají svou práci. Temní peníze nemilují, prostě je používají. Peníze temné také nemilují, nejraději by se přemístily k jiným typům, ale je to pro ně hrozně těžké. Temní je dobrovolně nepustí a další typy nemají dostatečnou energii, aby dokázaly tyto peníze přetáhnout k sobě. Zatím.  

Nelíbí se vám výsledek?

 

Mrkněte na další možnosti, možná se uvidíte v něčem vhodnějším ;)

 

 

 

Kliknutím na obrázek se přidáte k FB skupině pro podnikatelky ve službách