Předpokládám, že k tomuto typu se nikdo nadšeně hlásit nebude, ale možná jich několik rozeznáte mezi svou klientelou. Upozorňuji, že Upírem nejste, pokud se vám sem tam povede některý z níže uvedených kroků. Upíři se takto chovají dlouhodobě, cíleně a systematicky.

Upíři absolutně nerespektují cizí hranice, cizí čas, cizí duševní vlastnictví. Jejich základním mentálním nastavením je: „Jak já bych z toho mohla co nejvíc vytěžit?“ Jak to v praxi vypadá?

  • Vezmou cizí profláknutý citát a zveřejní ho se svým vlastním jménem. Vlastní myšlenky nesdílejí, jméno původního autora neuvidíte.
  • Jakmile někdo zveřejní myšlenku nebo službu, která se jich, byť vzdáleně, týká, tak okamžitě komentují ve stylu „já to dělám líp a levněji!“
  • Kopíruje někdo váš obsah? Jestli vona to nebude upírka.
  • Do cizích skupin flákají reklamu na svou práci hlava nehlava. Obvykle tam ani nejsou nijak aktivní, ničemu nepomáhají, prakticky všechny jejich příspěvky jsou jejich vlastní propagace.
  • Telefonují v naprosto nesmyslnou dobu, aniž by předem zjistily, jestli se to druhé straně hodí.
  • Každý kontakt s nimi je energeticky náročný. Zásadně posílají platby bez označení, takže se musí ručně dohledávat a řešit. Digitální produkt objednají sice na vlastní e-mail, ale takový, který neotevírají. Nepřečtou si pokyny k programu, takže jim je následně musíte osobně vysvětlovat. To všechno jsou drobnosti, ale umožní upírům stáhnout si mnohem víc vaší energie, než by bylo na místě.
  • Obvykle si neobjednají vaši individuální práci, za kterou by musely draze platit. Hledají způsob, jak vás využít za minimální cenu.
  • Pokud je máte v online programu, jehož součástí NENÍ osobní podpora, každý den si najdou důvod, jak si alespoň trošičku vaší osobní energie usosnout. Nenajdou e-mail… aha, pardon, byl v poště. Nevidí ve FB uložený soubor… aha, byl tam, co všechny ostatní. Pošlou poděkování, ve kterém na dvou stránkách shrnou své osobní problémy.

 

Upíři a peníze? Tohle je překvapivé. Upíři moc peněz nemají. Většinu své energie obětují na vysávání a parazitování, o peníze jako takové jim v podstatě nejde. Své priority mají jinde. Tento přístup občas hrdě zveřejňují, připadají si díky tomu jaksi „světější“, než běžná populace.

Nelíbí se vám výsledek?

 

Mrkněte na další možnosti, možná se uvidíte v něčem vhodnějším ;)

 

 

 

Kliknutím na obrázek se přidáte k FB skupině pro podnikatelky ve službách