Temný příběh o koučování a BMW x5

autor: | 27. 11. 2018 | Podnikání žen

Chcete být drahá nebo levná? To je otázka, že? Zřejmě máte také hluboce zakořeněno, že kdo chce za svou práci moc peněz, je hamižný sobecký lump, nikdo od něj nejen nekoupí, ale hlavně ho nikdo nebude mít rád? A to my přece chceme, že? Aby nás měli lidi rádi. Pomáhat všem.

 

Sledujte fiktivní příběh dvou kouček. Anety a Beáty

 

2018 – Aneta a Beáta se potkávají na kurzu pro kouče. Obě jsou krátce po mateřské, obě mají vysokou školu, obě chtějí pomáhat lidem. Ani jedna se nechce vracet do původního povolání. Obě získávají certifikát a nesměle začínají pracovat.

Obě si udělají stránky ve Webnode (neb je to rychle, jednoduše a zadarmo). Obě pracují nejdříve zdarma pro známé, potřebují získat praxi. Obě jsou talentované, jejich zákazníci jsou spokojení.

2019 – obě nadále pracují, jejich klientela se utěšeně rozrůstá. Jsou začátečnice, takže jsou levné. V rámci bilancování uplynulého roku se Beáta rozhodne, že má tak dobré výsledky, že je na místě zdražit. Aneta má také výborné výsledky, ale jí jde hlavně o pomoc lidem. Takže cenu nechá dole.

 

A tady se jejich osudy zásadně rozchází

 

2020

Aneta je oblíbená, lidé jsou spokojení, doporučují si ji.

Beáta v důsledku zdražení přišla o několik klientů. Takže se musí opravdu zamyslet, jak moc to zdražení myslela vážně a co s tím bude dělat. Promyšleno. Myslela. Volný čas využije ke čtení knih o podnikání. Po pár týdnech se začnou ozývat noví klienti, tentokrát již za vyšší cenu. Je jí jasné, že se musí lépe prezentovat. Nechá si udělat nové stránky ve WordPressu s profesionálmi fotkami. Má o trochu méně klientů než Aneta. Ale za více peněz. Ve volném čase studuje a píše články na svůj blog. V důsledku jí přichází další klientela. Koncem roku opět zdražuje.

 

2021

Aneta je oblíbená, lidé jsou spokojení, doporučují si ji.

Beáta pokračuje ve studiu. Čím je dražší, tím více berou lidé její práci vážně. Jejími radami se opravdu řídí. Takže v jejich životech dochází ke změně. Což je to, za co si kouče zaplatili. O Beátě se začíná mluvit. Beáta začíná investovat do propagace, má čas jezdit na konference. Potkává se s novými lidmi, takže noví zákazníci. Koncem roku opět zdraží.

 

2022

Aneta je oblíbená, lidé jsou spokojení, doporučují si ji. Začíná být unavená, připadá si, že si lidé její práce úplně neváží.

Beáta už vydělává tolik, že si může dovolit jet na pořádnou dovolenou. A také zainvestovat a získat certifikát u významného světového kouče. Stane se první koučkou v ČR, která pracuje touto metodou. Opět výrazně zdražuje, začíná psát knihu.

 

2023

Aneta se necítí dobře, někteří klienti už jí vážně lezou na nervy. Fňukají a pro změnu nic nedělají.

Beáta si vybudovala okruh ideálních klientů. Její práce přesně odpovídá jejich potřebám i způsobu myšlení. Jelikož se specializuje, práce jí stojí stále méně energie, a přitom má vynikající výsledky. Její věhlas roste. Je zvána jako přednášející na konference, dává rozhovory do časopisů.

 

2024

Aneta je vyčerpaná, vyhořelá, smutná.

Beáta si kupuje své BMW x5.

 

ok, je to trochu přehnané. Ale chápete, co jsem se snažila říct, že?

JanaS.

JanaS.

Jsem online markeťačka, byznys mentorka a zakladatelka skupin pro podnikatelky ve službách FB (2018) a LI (2022).

Archiv