01/21 Jak funguje manifestace

autor: | 30. 3. 2023 | 21

Gratuluji! K čemu? Že ještě žádná transformace neproběhla? Nic se nezměnilo? Tak to není pravda. Tím, že jste se rozhodla k akci, a ještě ke všemu sama do sebe investovala, jste udělala velký krok. ZÁVAZEK. Vůči sobě. Že to se změnou svého podnikání myslíte opravdu vážně.

A právě odhodlání rozhoduje o všem. Jestli na sobě budete pracovat. Zda si dokážete udělat čas na svou vlastní firmu, nebo budete veškerou energii věnovat firmám svých klientů. Jaké budou vaše priority při rozdělování investic.

Asi znáte film Tajemství. Celé je to o Zákonu přitažlivosti. Film byl mega úspěšný, autorka zbohatla. Jupííí! Gratulujeme Rhondě! A od té doby milióny lidí čtou její knížku, koukají na film, sedí doma na zadku a přitahují. A ono… NIC. Nic? Tak proč o tom teda píšu, když to nefunguje? Ono to totiž funguje, ale jenom pro určitou skupinu lidí. Ta skupina lidí nejsou nějací vyvolení. Rhonda totiž neseděla na zadku a nepřitahovala. Ona ten zadek zvedla, přesunula z Austrálie do Ameriky a natočila film. Napsala knížku. Dokázala to propagovat, prodat, vydělat na tom peníze.

Já vím, na co teď myslíte! Že vy se prostě nemůžete zvednout a letět si do Ameriky dělat film. Že máte děti, práci, muže, nemáte peníze, neumíte anglicky… a když se nad tím tak celkově zamyslíte, tak to všechno ani nechcete.

 

 

Tak teď máme za sebou úvod a jdeme na práci

 

 

Podle typu osobnosti si pořiďte něco na poznámky. Můžete se rozhodnout mezi luxusním diářem a autorským perem zdobeným diamanty, digitálním diářem nebo zbytky školního sešitu po vašich dětech. Hlavně, ať vám to funguje.

 

Co přesně chcete?

 

Napište si to. Jděte opravdu do hloubky. A mělo by to být opravdu jen a pouze vaše přání. Ne něco, co vám do hlavy natlačila výchova nebo koukání na seriály. Důležité je: Jak se chcete cítit? Jaké pocity chcete prožívat? S jakými činnostmi nebo lidmi máte tyto pocity spojené?

 

Proč to ještě nemáte?

 

To si také napište. Důvody pište jako body pod sebe. Teď si vezměte jinou barvu. Pomalu si to projděte. Tak. A upřímně – co z toho je jenom pitomá výmluva? Co by se dalo zvládnout, kdybyste jenom trochu chtěla? Co je objektivní problém? A co z toho je jenom ve vaší hlavě? Zkuste na internetu najít někoho, kdo má podobné překážky jako vy, a PŘESTO dosáhl svého cíle.

 

Je to o penězích

 

Všechno je o penězích. Určitě znáte kvanta takových těch motivačních citátů „To nejdražší si za peníze nekoupíte“; „Láska je zadarmo“; „Pracovat můžete celý život, ale děti máte jen teď“; „Zdraví si za peníze nekoupíš“; „Nechceš měnit peníze za svobodu“.

V důsledku je to kravina. Všechno. Jo, riskuju, že se mi teď citlivé duše odhlásí z programu a budou chtít vrátit peníze. Ale sledujte – já mám děti už docela dlouho. Čtyři. Ano, jejich udělání bylo zcela zdarma. A tím to zdarma taky skončilo. Všechno ostatní už bylo za peníze. Jídlo. Plenky. Oblečení. Topení. Dům. Kroužky. Tábory. Cesty za babičkou. Brýle. Zubař. Počítač. Jejich cesty za kamarády. Kino. Dovolené. Lyže. Plavání. Hračky. Vysokoškolská kolej. Ano, jejich úsměvy a objetí jsou zadarmo. Kdyby byly hladové a mrzly, tak se moc neusmívají.

Svoboda? Teď je pondělí dopoledne, já sedím v domě na Moravských Kopanicích, na stole mi hoří svíčka, vedle počítače oblíbený hrnek s čajem. Nemám šéfa a vydělávám si činností, která mě baví. Svoboda. Moje svoboda. Vlastně luxus, který jsem si musela docela těžce vydřít.

A takto si tady můžu radostně sedět u kompu jedině díky tomu, že jsem v uplynulých měsících ušetřila dost peněz. A že jsem vytvořila způsob, jak si tímto způsobem vydělávat peníze. Vytvoření této cesty mě stálo… ano, peníze.

Že peníze nejsou důležité a chcete se věnovat záchraně planety? Ano, planetu obvykle zachraňují mladí nadšení lidé, obvykle zadarmo. Až na to, že i do těch neziskovek peníze odněkud plynou. Ono vyslání dobrovolníků na čištění pláží stojí také hodně peněz. Pokud chcete opravdu udělat něco významného pro záchranu planety nebo nějakou charitu, s penězi bude mít vaše chtění výraznější dopad. Tak. Myšlenku jste určitě chytla, dál to nebudu rozebírat.

 

Kolik peněz potřebujete na realizaci svého cíle?

 

Spočítejte to, rozepište na položky, roky. Jestli je to větší cíl (jako stavba domu, realizace rodového statku, rozjetí e-shopu, dítě, cesta kolem světa…), vynásobte získané číslo minimálně dvěma.

 

Odkud přesně ty peníze vezmete?

 

Tak. A teď jsme přesně u toho, proč je tento program pro podnikatelky. Když všichni něco chtějí, že jo. Jenže pokud něco zásadního chcete a jste pokladní v Tescu, máte asi smůlu. Ze své pozice na větší cíl dosáhnete jen velice těžko (a tady právě selhává Zákon přitažlivosti). I když jste manažerka se slušným platem, dostane se vám jenom toho, co schválí vedení nebo majitel firmy. Prostě nemáte prostor pro realizaci.

 

U podnikatelek je to jinak. O 100 procent

 

To, kolik si vyděláte, co budete dělat, s kým, pro koho… je jen a pouze na vás. Stop! Nepište mi žádné „objektivní“ důvody, proč to není pravda. Je. Všechny limity, chyby, blbosti… jsou jen na vás. Vy jste to způsobila a jste za to zodpovědná. Je to vaše realita, kterou jste si sama vytvořila. Jsme v tom všechny. Pokud je podnikatelka v roli oběti, tak se do ní natlačila sama.

Přijměte zodpovědnost za svou firmu

 

 

Jak se to dělá? Zkuste třeba afirmaci. Přestaňte hledat viníky na straně systému, peněz, zákazníků, trhu, konkurence, manžela, zaměstnanců, vzdělávacího systému…   Tak. Zatím jsem vám moc nepomohla, že? Je vám úzko? To vám prospěje, do zítřka to vydržíte a pak s tím začneme něco dělat.

 

Důležité upozornění

 

 

Nenechávejte si maily hromadit, opravdu si každý den udělejte pár minut, pročtěte text a udělejte si k tématu poznámky, splňte zadání. Přes den k vám možná dorazí ještě důležitá inspirace k tématu, zapište si to.

 

JanaS.

JanaS.

Jsem online markeťačka, byznys mentorka a zakladatelka skupin pro podnikatelky ve službách FB (2018) a LI (2022).

Archiv