Jak vnést do podnikání více energie

autor: | 20. 6. 2017 | Podnikání žen

V minulém článku Ženy, podnikání, čas jsem psala, že chcete-li zdvojnásobit své příjmy, musíte do byznysu nalít více energie. Přišlo mi hned několik mailů, kde že ji máte jako sebrat. Takže… :)

 

Pryč s negativitou

 

Zbavte se všeho negativního, co z vás vaši energii vysává – vyhoďte z domu nefunkční krámy, utněte kontakt se soustavně remcající „kamarádkou“, omezte přísun novinek ze světa, vypovězte nejhoršího klienta (určitě víte, který to je).

 

Použijte své peníze

 

Z peněz – peníze jsou také energie, můžete do byznysu investovat (třeba najmout asistentku, koupit profi software nebo konečně pořádnou kancelářskou židli).

 

Využijte ostatních

 

Od ostatních – tím nemyslím, abyste začali vysávat své okolí. Ale konkrétně outsourcing. Udělejte si seznam všech činností v práci i osobním životě a činnosti si rozdělte na ty milované (co vám přináší radost), ty zásadní (co vám přináší peníze) a ten zbytek. Zaměřte se na třetí skupinu. Určitě tam budete mít činností, které bytostně nenávidíte (za mne úklid a účetnictví) nebo jsou pro vás obtížné a není realistické, že byste se je naučila dělat pořádně. Najděte specialisty a práci jim zadejte. Budou rádi :)

 

Navyšte hladinu své vlastní energie

 

Z vlastních zdrojů – a toto je můj osobní objev :) Určitě znáte Werichovo: „po práci legraci“. Nebo „nejdřív práce, potom zábava“. A od maminek „nejdřív si udělej úkoly a potom si můžeš jít hrát“. Došla jsem k závěru, že je to blbě.

Zamyslete se se mnou – chcete někam dojet – nejdříve do auta natankujete, potom od něho očekáváte přesun. Chcete teplo z kamen – nejdříve do kamen dáte dřevo, potom se ohřejete. Chcete více mléka od krávy – zlepšíte jí krmení a životní podmínky.

A co udělá typická žena, když chce zdvojnásobit příjem? Podívá se na svůj program a začne řešit, zda vzít druhou práci, spát 4 hodiny denně nebo se úplně vzdát jakýchkoli radostí. Takto možná krátkodobě o něco příjem zvedne, ale do roka bude na odpis. To opravdu není naším cílem.

Schválně to zkuste – určete si dílčí cíl – tento týden vydělám o 5 000 více než obvykle. A hned potom vymyslete, jakým způsobem si zvednete hladinu energie před plněním tohoto cíle. Zkuste třeba víkend na horách. Jsem si jistá, že během tohoto volna navíc vymyslíte inteligentní způsob, jak vydělat navíc 5 000 a přitom se neudřít.

JanaS.

JanaS.

Jsem online markeťačka, byznys mentorka a zakladatelka skupin pro podnikatelky ve službách FB (2018) a LI (2022).

Archiv