#0013 Ze 100 000 měsíčně na dvojnásobek

autor: | 13. 2. 2023 | #Magickýskok, Online marketing, Podnikání žen

Co důležitého vám k tomu můžu říct?

 

1) JE TO MOŽNÉ – zvládla jsem to já, zvládnete to také. Plus ve skupině jsou i ženy, které zvládly více než mega za měsíc. Některé nárazově, u jiných je to již norma.

2) JE TO SNADNÉ – rozhodně netvrdím, že je snadné dostat se z nuly na 200 000. Snadné je ze 100 000 na 200 000. Většinu práce jste už udělaly, když jste se snažily dostat na 100 000. Weby, profi focení, první spolupráce s kouči, terapie, psaní digi produktů, nepřetržité vzdělávání se. Investice. Spolupráce s profíky. Delegování. Tohle všechno už je hotové! Teď nastal čas slíznout smetanu.

3) JE TŘEBA ZMĚNIT ZPŮSOB MYŠLENÍ – jaký je váš finanční cíl pro následující rok? Většina z nás je ve službách, bavíme se o výši objednávek.

 

MOTIVACE

 

„Pokud ty peníze nebudete doopravdy CHTÍT, tak je nedostanete.“ Kdo by si nechtěl ročně v klidu svého domova vydělat pár mega, že?

Tak. A tady je zakopaný pes. Chcete to? Proč?

Zatímco 100 000 si před svou myslí obhájíte vcelku snadno (za tu částku už se dá slušně fungovat, něco ušetříte, ale žádný velký luxus), tak 2 a více mega ročně už je trochu…

… dekadentní?

… hamižné?

… sobecké?

… přes čáru?

… zbytečné?

Co z toho cítíte? Jak vnímáte ženu s takovým cílem?

A tady velká část z nás narazí na stěnu, kdy musí pátrat v mysli, hledat svá mentální přesvědčení a pracovat s nimi. Protože si vyděláte víc než ministři. Ředitelé firem. Primáři. Ups.

Zasloužíme si to?

Dobrá zpráva je, že je to zvládnutelné. Prostě jedeme další kolečko práce s mentálním nastavením. Ta hranice je jenom mentální konstrukt. Pracujete na stejných problémech a přesvědčeních, použijete stejné postupy, které vás dovedly k těm 100 000. Ale teď je to jednodušší, protože už to znáte. Pokud neznáte, připojte se k Magickému skoku. Bude se vám to hodit.

Co chce vaše duše?

Přikláním se k přesvědčení, že duše si přišly na Zemi vyzkoušet práci ve hmotě. Manifestovat svá přání a tužby. Uskutečnit je. Hrát si. Zkuste si venku trochu zaběhat (rychlá chůze stačí) a dostat dostatek kyslíku do těla. Ať cítíte Život v těle. Potom se zeptejte své duše, co by tak chtěla. Co by jí bavilo. Uvolněte se, může to být VELKÉ.

Anebo ne. Nemusí jít hned o něco velkého a charitativního. Nemusí to být záchrana planety či lidstva. Třeba:

 

  • sbírat umění,
  • podpořit útulek pro psy,
  • každý rok vidět polární záři,
  • nemuset pracovat, abyste se mohly věnovat naplno své zahradě,
  • ověsit se diamanty,
  • koupit si nejluxusnější auto,
  • mít hospodyni z Filipín

 

Anebo to prostě máte jako já. V roce 2023 chci získat objednávky za 3,5 mega, protože

1) mě vážně zajímá, jestli to dám (má duše je soutěživá, no),

2) by to byl super marketing,

3) podpořilo by to mou misi „narovnat finanční vztahy mezi pohlavími“.

 

VYMĚNIT ZAMĚSTNANCE ZA PODNIKATELE

 

Ve své vlastní hlavě. Většina podnikatelek ve službách si i po přechodu do podnikání udržuje zaměstnanecké myšlení. Tedy pracují něco kolem 40 hodin týdně, píší si výkazy, účtují v hodinovce. Snaží se najít a udržet dlouhodobé klienty. Jejich cílem je dostat se na co nejvyšší hodinovku. Taková stabilní nuda. S tímto přístupem se na 100 000 měsíčně dostanete, ale budete mít odřené pozadí. Na 200 000 už ne. Anebo fakt hooodně těžko.

Co s tím? Vybodněte se na hodinovku. Jistoty (pokud nejste samoživitelka a měsíční výpadek příjmů by znamenal odpojení elektřiny). Krátkodobé cíle. Pravidelné příjmy. Naučte se myslet v dlouhodobém horizontu.

Tady totiž začíná sranda.

Podnikání znamená, že investujete. Čas, energii, peníze. A za čas se to mnohonásobně vrátí. Nebo ne.

 

A prakticky?

 

1) Dokud pracujete v hodinovce, vytvořte si rozumnou rezervu. Rezerva vám dá svobodu.

2) Vytvořte si „krizový plán“. Opravdu maximální průšvih. Vaše plány totálně selhaly, nic se neprodalo. Skončíte na ulici? Umřete hlady? Přijdete o děti? Byt? S největší pravděpodobností nic z toho. Strach je mrcha. V reálu byste musela nejspíš vyslechnout více méně blbý kecy od někoho, od koho si půjdete půjčit (partner, rodiče…). Možná si rok neuděláte pěknou dovču. To za to riziko stojí, ne?

3) Dejte si podnikatelský cíl na tři roky dopředu. Co přesně by mělo za tři roky být? A stále si revidujte svá rozhodnutí. Dám příklad: já bych chtěla, aby v našem katalogu bylo do tří let 500 žen. Z toho plyne, že dosavadní systém kategorií nemohl fungovat (měnilo se o svátcích). A že potřebuji investovat do propagace katalogu. A upravit své rozhodnutí týkající se PR. Chápete? Dlouhodobé myšlení. Cíl je v relativně vzdálené budoucnosti, ale konkrétní kroky dělám už teď.

4) Dovolte si občas prohrát. Nikomu nefunguje 100 procent všech nápadů a projektů. Něco je prostě blbost, jindy nemáte dost energie na rozběhnutí projektu. Občas zasáhne vyšší moc. Anebo prostě předběhnete dobu. Stane se. Čím rychleji se naučíte přiznat si špatný projekt, tím lépe.

5) Držte si hranice. Striktně. Nikomu nedovolte, aby narušoval vaši práci.

6) Investujte do svého podnikání.

7) Vytvořte něco, co vám bude vydělávat peníze bez přímé návaznosti na váš čas. Ano, podnikatelky pracují. Některé hodně. Ale chytře. Musíte udělat něco, co můžete prodávat opakovaně s minimálním množstvím vložené práce. Digitální programy. Aplikace. Členství. Licence. Mít zaměstnance.

Co to bude? Co si od toho slibujete?

Co konkrétně bude za tři roky?

 

P.S. Podnikání je jako zahrádka. Na začátku si fakt máknete, ale každým rokem je práce radostnější a plody sladší.

P.P.S. Přímé koučování ani terapie velké peníze nepřinesou. I když budete super dobré a super drahé, tak v práci 1:1 narazíte na strop. V podnikání ty stropy nejsou.

 

NAUČTE SE ZAMĚSTNÁVAT

 

Tohle je prima téma. Kdybych byla koučka, tak se možná specializuju právě na to.

Na rovinu – úplně klidně můžete vydělávat 200 000 měsíčně a všechno si to dělat sama. 200 000 není o zaměstnancích, ale o struktuře podnikání. Takže to není nutné. Jenom ukrutná blbost.

Dám příklad: jste kvalitní webařka. Účtujete 1 500/h v běžné práci pro klienty. Jenže sledujete jistou JanaS., takže napíšete apku nebo vytvoříte online program na tvorbu webů. Najednou vyděláváte více peněz jednodušším způsobem.

Jenže – okolo digi produktů vzniklo velké množství práce administrativního charakteru. Webařka to může klidně dělat sama. Anebo si může najmout VA za třetinovou hodinovku, která bude pečlivá a bude na to mít čas.

Tím webařce ubylo 50 procent práce. Co s tím časem bude dělat? Může hrát hry. Koukat na mraky. Kreslit si. Hrát si s kočkami. Anebo – vymyslí něco dalšího.

Kdyby nedelegovala, tak sice poskočí v příjmech, ale bude vytížená děláním rutinní práce. Žádná velká výhra. Žádný další růst. Je to stejné jako postavit obrovský luxusní barák a nenajmout uklízečku.

 

 

NEJČASTĚJŠÍ BLOKY V ZAMĚSTNÁVÁNÍ

 

1) Přesvědčení, že to umím nejlíp, nikdo to nechápe a jsem nenahraditelná (řešením je postupně delegovat dílčí úkony, ne celek).

2) Nereálná očekávání (ano, dobrá VA umí číst myšlenky. Ale i ta nejlepší se musí zorientovat a naladit na váš byznys).

3) Vlastní chaos – pokud máte chaos v sobě i svém podnikání, přidáním dalších osob se chaos jenom rozšíří.

4) Přenášení zodpovědnosti – ať máte, kolik chcete pomocníků, úspěch či neúspěch je na vás.

5) Skrblictví – neochota vydat pár tisíc, když si to můžete zrovna tak dělat sama.

 

JAK TYTO BLOKY PŘEKONAT

 

Pokud s delegováním začínáte, doporučuji konzultaci u skvělé Moniky Rumanové. Monika vaše představy dostane do reality, určí postupné kroky, vytvoří metodiky. Pomůže vám urovnat možné konflikty mezi vámi a vaší VA (i delegování se musíme naučit).

Co se týče skrblictví, tak zkuste mou metodu. OK, chcete 200 000 měsíčně. Takže kolik z toho jste ochotné měsíčně pustit do rozvoje firmy? 20 %. Tak tady máme 32 000 (jste plátci DPH). Tyto peníze si převeďte každý měsíc na speciální účet. Takže máme

  • 8 000 – VA,
  • 8 000 – propagace,
  • 16 000 – specialisté, koučink, různé poplatky, účetní.

A tohle už je pěkné. Zbavíte se administrativní práce, koupíte si kvantum volného času. Do firmy díky propagaci proudí nové zakázky. Všechno super funguje, neb děláte s profíky.

A ještě vám fakt pěkná sumička zbyde.

Čísla jsou samozřejmě ilustrační, ale chápeme se, že?

 

 

PENÍZE JSOU ENERGIE

 

Cha! Já vím, že se to všude píše. Ale co to znamená? Dokud máte málo peněz, tak to není pravda. Peníze jsou benzín, jídlo, boty, elektřina, knížky.

Jenomže jakmile těch peněz začnete mít dost (osobně jako hranici vnímám více než 100t měsíčně), tak se to najednou změní. A musíte se s penězi naučit zacházet úplně jiným způsobem. A tady čeká prima chyták. Zatímco s „být chudá“ má většina z nás bohaté zkušenosti a všude vidí vzory, pro „mám dost peněz“ už si musíme ty vzory vědomě hledat.

Protože co se jinak stane? Začne pracovat naše podvědomí, které nás bude tlačit zpět do známých situací. Neb je vnímá jako bezpečné. Tedy konkrétně do „vystačím si s málem“.

 

1) Najmete si koučku za milión.

2) Investujete do něčeho, čemu vůbec nerozumíte.

3) Ztratíte motivaci dále vydělávat.

4) Začnete si plnit životní sny (třeba psát knihu).

5) Začnete nakupovat drahé dárky.

6) Začnete „zachraňovat“ široké příbuzenstvo.

 

Tohle všechno je fajn. Problém je, že jste se finančně teprve dostaly nad hladinu. První nádech svobody ještě neznamená být za vodou (nebo na břehu). Takže peníze nesmyslně rozfrcáte a v dlouhodobém měřítku žádné velké zlepšení. Úplně přesně stejné riziko jako u výherců loterie.

Co s tím? Je dobré mít plán. Co přesně budete dělat, až budete vydělávat 200t měsíčně? Je dobré mít koučku přes finance, která pomůže tuto novou situaci ustát (a která s tím má prokazatelně zkušenost).

 

 

ZÁVĚR

 

Tak. Máme tady závěr naší malé série o cestě k 200 000 měsíčně. Jde to. Není to těžké. Ale má to malý háček…

… nejdřív se musíte dostat na těch 100 000. A jak to udělat?

Pokud umíte to, co děláte, tak stačí

1) máknout na money mindsetu (mentální přesvědčení vůči penězům),

2) máknout na marketingu.

 

Obojí děláme při Magickém skoku. Magický skok je 28denní transformační online program pro podnikatelky ve službách, které míří na 200 000 měsíčně.

Jde to. Funguje to. Je to prověřené. Některé ženy si program koupily již potřetí. Protože si v něm posunují laťku.

Takže pokud chcete v roce 2024 fakt velkou změnu a nebojíte se, srdečně zvu ke spolupráci. Ročník 2023 právě probíhá, byl vyprodaný měsíc před začátkem programu. Chcete mít jistotu, že si alespoň příští rok magicky poskočíte ve svém podnikání? Teď je vhodný čas na objednávku.

 

Začínáme: 6. února 2024

Cena v předprodeji: 3 985 Kč (včetně DPH)

 

P.S. Dá se to zvládnout při mateřský.

P.P.S. Výsledky nepřinese samotné zakoupení ani absolvování programu, ale změny, které následně postupně provedete.

P.P.P.S. Nehodí se, pokud procházíte náročnou osobní krizí nebo jste absolutní začátečník v podnikání.

 

Jak jde byznys? Maximální spokojenost?

Vyděláváte dost na pohodlný život, investice, seberozvoj, koníčky, spoření? Nebo to ještě pořád někde drhne?

Pokud máte pocit, že se chcete posunout, přidejte se k Magickému skoku.

Marketing, money mindset, magie.

Prověřený 28denní online program pro podnikatelky ve službách.

Magický skok začíná za

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

JanaS.

JanaS.

Jsem online markeťačka, byznys mentorka a zakladatelka skupin pro podnikatelky ve službách FB (2018) a LI (2022).

Archiv